سبد خرید
0
پیش فاکتور خالی است.
حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

قیمت ورق A283

⬜ نمایش قیمت با مالیات ✅ نمایش قیمت با مالیات
۰۹ ۹۱۰ ۹۱۰ ۰۳۱

تماس با مشاوران آهن

قیمت ورق

ورق A283

آخرین بروزرسانی: 1403/04/20 - 14:31

نامابعادحالتقیمت(تومان)عملیات
ورق سیاه 10 میل اکسین اهواز۲×۶شیت
40,200 
شامل مالیات
36,545 
ورق سیاه 12 میل اکسین اهواز۲×۶شیت
37,200 
شامل مالیات
33,818 
ورق سیاه 15 میل اکسین اهواز۲×۶شیت
37,200 
شامل مالیات
33,818 
ورق سیاه 20 میل اکسین اهواز۲×۶شیت
33,501 
شامل مالیات
30,455 
ورق سیاه 25 میل اکسین اهواز۲×۶شیت
32,500 
شامل مالیات
29,545 
ورق سیاه 30 میل اکسین اهواز۲×۶شیت
34,200 
شامل مالیات
31,091 
ورق سیاه 35 میل اکسین اهواز۲×۶شیت
33,501 
شامل مالیات
30,455 
ورق سیاه 40 میل اکسین اهواز۲×۶شیت
33,800 
شامل مالیات
30,727 
ورق سیاه 45 میل اکسین اهواز۲×طولشیتتماس بگیرید
ورق سیاه 50 میل اکسین اهواز۲×طولشیتتماس بگیرید
ورق سیاه 60 میل اکسین اهواز۲×طولشیتتماس بگیرید
ورق سیاه 70 میل اکسین اهواز۲×طولشیتتماس بگیرید
ورق سیاه 80 میل اکسین اهواز۲×طولشیتتماس بگیرید
ورق سیاه 90 میل اکسین اهواز۲×طولشیتتماس بگیرید
ورق سیاه 100 میل اکسین اهواز۲×طولشیتتماس بگیرید

ورق‌های فولادی یکی از پرطرفدارترین محصولات فولادی هستند و از انواع مختلفی تشکیل شده‌اند. ورق A283‏، یکی از پر کاربردترین ورق‌های فولادی است که با توجه به ویژگی‌های خود در صنایع زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ورق که نوعی از فولاد کربنی بوده، چهار گرید A ،B ،C و D دارد که هر کدام از آن‌ها نیز دارای مشخصات و خواص مکانیکی مخصوص به خود هستند. با وجود اینکه ورق A283‏ استحکام کششی نسبتاً کمی دارد، اما قابل فرم‌دهی بوده و برای جوشکاری و ماشینکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت ورق A283‏ یکی‌ از عوامل موثر در افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصول شده است. قیمت روز ورق با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود و همواره در حال تغییر است. شما می‌توانید بهترین قیمت انواع ورق را مشاوران آهن دریافت کنید.

ورق A283‏ چیست؟

ورق A283‏ نوعی از فولاد کربنی است که استحکام کششی کم و متوسطی دارد. این ورق به روش نورد گرم و توسط غلتک‌های با فشار بالا تولید می‌شود. ورق A283‏ از قابلیت جوشکاری و خمشی مناسبی برخوردار است؛ در نتیجه از آن در ساخت دیگ بخار و همین‌طور مخازن تحت فشار با درجه کم استفاده می‌کنند.

عناصر آلیاژی تشکیل‌دهنده این ورق در کوره‌های روباز یا الکتریکی گداخته و پالایش می‌شوند. همچنین عملیات حرارتی ورق A283‏ باید به صورتی انجام شود که فولاد به دست آمده با ترکیب شیمیایی مورد نیاز از عناصر مس، گوگرد، کربن، فسفر، منگنز و سیلیکون هماهنگی داشته باشد.

آزمایش‌های کششی که روی نمونه‌های فولادی این ورق انجام می‌شود، مطابقت نمونه‌ها با مقادیر مورد نیاز برای نقطه تسلیم، استحکام کششی و افزایش طول را نشان می‌دهند. این فولاد در انواع گوناگونی همانند سیم‌پیچ، صفحه و محصولات سازه‌ای از قبیل تیرآهن و مقاطع فولادی تولید می‌شود.

انواع ورق A283

همان‌طور که اشاره کردیم، ورق A283‏ به چهار گرید تقسیم‌بندی می‌شود که تفاوت اصلی هرکدام از آن‌ها به دلیل مقدار کربن موجود در ترکیبشان است. به عبارتی، هر چقدر مقدار کربن بیشتر باشد، میزان سختی نیز افزایش پیدا می‌کند.

تفاوت میزان کربن در هر گرید ورق A283‏، علاوه بر تأثیر بر میزان سختی ورق‌ها، بر ویژگی‌های دیگری همانند استحکام کششی، انجام عملیات حرارتی و نقطه تسلیم نیز تأثیرگذار است. از سوی دیگر این ویژگی‌ها منجر به تفاوت قیمت ورق A283‏ می‌شوند.

1. ورق A283 گرید A

این گرید دارای کمترین میزان کربن در مقایسه با سایر گریدهای ورق A283‏ است؛ بنابراین قابلیت جوشکاری آن بیشتر و میزان سختی آن از سایر گریدها کمتر است. گرید A به نسبت گرید D از استحکام کششی کمتری برخوردار بوده و کشیدگی بیشتری در مقایسه با انواع دیگر دارد. همچنین خواص مکانیکی گرید A به صورت زیر است:

 • مدول برشی:0 گیگاپاسکال
 • مدول الاستیسیته: 200 گیگاپاسکال
 • استحکام کششی: 310 تا 415 مگاپاسکال

2. ورق A283 گرید B

گرید B ورق A283‏ دارای میزان کربن بیشتری در مقایسه با گرید A است؛ از این‌ رو قابلیت جوشکاری آن کمتر و میزان سختی آن به نسبت گرید A بیشتر خواهد بود.

همچنین خواص مکانیکی گرید B شامل موارد زیر می‌شود:

 • استحکام کششی: 345 تا 405 مگاپاسکال
 • مدول برشی:0 گیگاپاسکال

3. ورق A283 گرید C

مقدار کربن موجود در این گرید به نسبت گرید B بیشتر است که منجر به سختی بیشتر آن می‌شود. به علاوه، گرید C جزو پرکاربردترین و محبوب‌ترین انواع ورق A283 به شمار می‌رود که از نظر ترکیبات شیمیایی و خواص فیزیکی مشابه ورق A36 است.

از خواص مکانیکی گرید C می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استحکام کششی: 380 تا 445 مگاپاسکال
 • مدول برشی:0 گیگاپاسکال

4. ورق A283 گرید D

این گرید در بین سایر گریدهای این ورق، دارای بیشترین میزان کربن است؛ به همین علت این گرید کمترین کشیدگی و بیشتری میزان سختی در میان سایر گریدها را دارد.

خواص مکانیکی گرید D به صورت زیر است:

 • استحکام کششی: 415 تا 515 مگاپاسکال
 • مدول برشی:0 گیگاپاسکال

مشخصات فنی ورق A283

ورق A283 مطابق با استاندارد ASTM تولید و به بازار عرضه می‌شود. این ورق در ابعاد و ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شود. البته ضخامت‌های پر کاربرد این ورق، شامل ورق 6 میل، ورق 8 میل، ورق 10 میل و ورق 12 میل هستند. همچنین عرض ورق A283 نیز 1.5، 2 و 2.5 متر است. شما می‌توانید قیمت ورق ۶ میل، قیمت ورق ۸ میل، قیمت ورق ۱۰ میل و قیمت ورق ۱۲ میل را به روز در مشاوران آهن بررسی کنید.

همان‌طور که می‌دانید، این ورق دارای چهار گرید است و افزایش مقدار کربن در ترکیب این گریدها منجر به کاهش استحکام کششی ساختار فولاد می‌شود. قیمت ورق A283 با توجه به نوع گریدهای آن نیز تعیین خواهد شد.

مزایای ورق A283

مزایا و ویژگی‌ها نیز از عوامل تعیین‌کننده قیمت ورق A283 محسوب می‌شوند. در ادامه مزایای این ورق را بررسی می‌کنیم:

 • مقاومت در برابر خوردگی: ورق‌های آلیاژی به دلیل وجود عناصر گوناگون در ترکیبات خود از مقاومت بالایی در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی برخوردار هستند. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که از این ورق‌ها در محیط‌های مرطوب و شیمیایی بهره ببرند. ورق A283 در مدت زمان طولانی‌تری قادر به مقاومت در برابر خوردگی، زنگ‌زدگی و رطوبت است.
 • جوشکاری: ورق A283 دارای قابلیت جوشکاری مطلوبی است؛ به همین دلیل می‌توان از آن‌ برای جوشکاری استفاده کرد. از بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌ها برای جوشکاری این ورق می‌توان به جوشکاری قوسی با الکترود و روکش‌دار، جوشکاری قوس فلزی با گاز محافظ و جوشکاری اکسی استیلن اشاره کرد.

کاربرد ورق A283

یکی‌ دیگر از موارد اثرگذار بر قیمت ورق A283، کاربردهای آن است. این محصول کاربردهای گسترده‌ای دارد که شامل موارد زیر هستند:

 • صنعت پتروشیمی
 • صنعت نفت و گاز
 • صنعت کشتی‌سازی
 • صنعت اسکله‌سازی
 • ساخت مخازن حمل و نقل
 • ساخت دیگ‌های بخار
 • ساخت مخازن تحت فشار
 • ساخت قطعات صنعتی
 • ساخت پل‌ها و تأسیسات

قیمت ورق A283

در حال حاضر فاکتورهای مختلفی بر قیمت ورق A283 تأثیر می‌گذارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان عرضه و تقاضا
 • کارخانه سازنده
 • کیفیت ساخت
 • هزینه مواد اولیه
 • نوسانات ارز و دلار
 • نوع گرید
 • ضخامت و ابعاد
 • ویژگی‌های مکانیکی و شیمیایی ورق
 • وزن ورق

همچنین مسائل و مشکلات اقتصادی و سیاسی کشور و منطقه منجر به تغییر قیمت لحظه‌ای این محصول می‌شود. با این وجود شما می‌توانید قیمت دقیق ورق A283 از سایت مشاوران آهن مشاهده کنید.

کارخانه‌های تولیدکننده ورق A283

امروزه کارخانه‌های مختلفی در زمینه تولید ورق A283 فعالیت می‌کنند. همچنین قیمت ورق A283 در هرکدام از این کارخانه‌ها متفاوت است. در ادامه شما را با بهترین کارخانه‌های سازنده این محصول آشنا می‌کنیم:

کارخانه فولاد مبارکه

این کارخانه از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ورق A283 به حساب می‌آید که محصولات خود را با کیفیت بالا و قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای تولید و به بازار عرضه می‌کند؛ بنابراین، بسیاری از فعالان بازار آهن‌آلات به دنبال خرید ورق A283 از این کارخانه هستند. قیمت ورق فولاد مبارکه، روزانه در سایت مشاوران آهن آپدیت می‌شود.

کارخانه اکسین اهواز

یکی ‌دیگر از کارخانه‌های تولیدکننده ورق A283، اکسین اهواز نام دارد که با عرضه ورق‌هایی مرغوب و بادوام توانسته رضایت مشتریان خود را به دست آورد. قیمت ورق اکسین اهواز را نیز می‌توانید روزانه در سایت مشاوران آهن بررسی کنید.

خرید ورق A283

امروزه روش‌های متنوعی برای خرید ورق A283 وجود دارند که از رایج‌ترین آن‌ها می‌توان به خرید از بورس، خرید از کارخانه سازنده و خرید از تأمین‌کننده اشاره کرد. البته اغلب افراد ترجیح می‌دهند که این محصول را از تأمین‌کننده آن خریداری کنند؛ چرا که در این روش مبلغ کمتری پرداخت می‌کنید و خرید به صورت مستقیم و بدون واسطه صورت می‌گیرد.

در زمان خرید ورق A283 لازم است به نکاتی همانند وزن ورق، ابعاد ورق، قیمت ورق A283 و نوع گرید آن توجه کنید.

خرید ورق A283 از مشاوران آهن با بهترین قیمت و کیفیت

شرکت مشاوران آهن یکی از بزرگ‌ترین تأمین‌کنندگان ورق A283 شناخته می‌شود که انبار اختصاصی دارد و با ارائه محصولاتی مرغوب و درجه یک، رضایت مشتریان خود را به دست آورده است. شما می‌توانید برای خرید و اطلاع از قیمت ورق A283 با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

اطلاعات بیشتر ...
درخواست مشاوره و تماس
در صورتی که نیاز به مشاوره دارید؛ فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان مشاوران آهن در اسرع وقت، با شما ارتباط برقرار کنند.